vrijdag 16 januari 2015

Vogeltelling

Tijdens de vogelweek telden enkele MOS'sertjes het aantal vogeltjes in onze tuin. Ze deden dit om de beurt een 10-tal minuten. In het totaal telden ze er 11! Drie huismussen, één pimpelmees en zeven vinken. De huismus is net als vorig jaar de meest getelde vogel in de Vlaamse tuinen. Het zachte winterweer zorgt ervoor dat bosvogels als de vink minder op zoek gaan naar voedsel in de tuin. Meer dan 16.000 mensen in ruim 8500 tuinen vogels geteld tijdens Het Grote Vogelweekend van Natuurpunt. De resultaten lopen nog volop binnen. De andere twee koplopers voeren een nek-aan-nekrace: de koolmees staat momenteel op twee, de vink op drie. Er is in de top drie dus maar een lichte verschuiving ten opzichte van vorig jaar: de koolmees wipt voorlopig over de vink. Een verklaring daarvoor is het zachte weer van de voorbije weken: dat heeft ervoor gezorgd dat schuwere soorten als de vink genoeg voedsel vinden in het bos, waardoor ze wegblijven van de voederplanken.

 

Translate

Inschrijvingen

JAARTHEMA 2020-2021

JAARTHEMA 2020-2021
We dagen je uit met groenten en fruit

Milieuzorg Op School

Kweetet

Verkeersopvoeding op school

Verkeersopvoeding op school
Onze school behaalde in 2019-2020 de zilveren medaille! Wat behalen we dit jaar?

Sportieve school

Sportieve school
Onze school kreeg terug het brevet voor het schooljaar 2019-2020. Proficiat! Uiteraard willen we volgend schooljaar dit opnieuw behalen!!
Mogelijk gemaakt door Blogger.

Blog Archive