dinsdag 3 maart 2015

Kranten in de klas (=KIK)

In het zesde leerjaar werken we twee werken rond het w.o.-thema 'Kranten in de klas'. We krijgen gedurende 10 schooldagen enkele Vlaamse kranten in de klas. De kinderen maken kennis met die kranten. Ze leren hoe een krant gemaakt wordt. Ze leren woorden kennen zoals: sensatiebericht, komkommertijd, Belga,...' Zo werken ze ook in een werkbundel en/of aan de computer. Ze leren het verschil kennen tussen regionale kranten (Het Belang van Limburg en De Gazet van Antwerpen), populaire kranten (Het Laatste Nieuws,...) en kwaliteitskranten (de Morgen, de Standaard,...). Voor sommige kinderen was het een eerste kennismaking met de krant 'De Tijd', want begrippen zoals economie en de beurs bleken voor veel kinderen totaal nieuw. Er zijn een aantal doe-ditjes om thuis op te lossen. Sommige doe-ditjes staan ook op punten (en tellen mee voor het rapport). Kranten in de Klas (KIK) is het media-educatief project van de Vlaamse Nieuwsmedia met de steun van Vlaams minister van Media,Sven Gatz. Het KIK-project stelt scholen en leerkrachten twee opeenvolgende schoolweken (10 schooldagen) gratis kranten ter beschikking.


Translate

Inschrijvingen

JAARTHEMA 2020-2021

JAARTHEMA 2020-2021
We dagen je uit met groenten en fruit

Milieuzorg Op School

Kweetet

Verkeersopvoeding op school

Verkeersopvoeding op school
Onze school behaalde in 2019-2020 de zilveren medaille! Wat behalen we dit jaar?

Sportieve school

Sportieve school
Onze school kreeg terug het brevet voor het schooljaar 2019-2020. Proficiat! Uiteraard willen we volgend schooljaar dit opnieuw behalen!!
Mogelijk gemaakt door Blogger.

Blog Archive